Алоказія великокоренева – Alocasia macrorrhizos

Алоказія (Alocasia macrorrhizos) — це рослина, що походить з сімейства ароїдних. Її батьківщина – тропічна частина Південно-Східної Азії.

Фермент алоказії великокореневої і настоянка на спирті приймається внутрішньо при наступних хворобах – при різних видах пухлин (мастопатії, міомах і ін.), Злоякісних пухлинах, простатиті, захворюваннях крові, бронхіальній астмі, болях у шлунку, кишечнику, туберкульозі легенів, пневмонії. До пухлин потрібно докласти корнеклубень, який необхідно подрібнити. Настоянка цієї рослини застосовується зовнішньо і добре допомагає при тромбофлебіті, псоріазі, алергії, геморої, загоює рани, лікує шкірні хвороби. Можна використовувати 40-% спиртову настоянку. Також ця настоянка знеболює при суглобових болях, остеохондрозі, міозитах. При онкології використовувати настоянку внутрішньо.

Мазь з алоказії використовують для розтирань хворих суглобів і при ревматизмі, нею лікують не загоюючі трофічні виразки. Масло алоказії застосовують при масажі від радикуліту і суглобових захворювань. При подагрі і ревматизмі потрібно робити ванночки на основі солоної алоказії. Рослина до аптечного реєстру не внесена і науковою медициною майже не вивчалося.

Можна виростити алоказію як кімнатну рослину. Слід пам’ятати, що в лікувальних цілях застосовують тільки алоказію великокореневу (Alocasia macrorrhizos), у якої листя з гладкими краями, а не з виїмками, як у інших видів алоказії.

alokazia© Борис Болотов | Травник Болотова | www.bolotov.com.ua